ΣΦΕΝΤΟΝΑ VS ALL STAR SURVIVORS 38-69

Αρχικη Α2-Group 2 ΣΦΕΝΤΟΝΑ VS ALL STAR SURVIVORS 38-69

Αγωνιστική: 14
Στο τρίτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι έχοντας πάρει αυτό που επιζητούσαν άρχισαν σιγά, σιγά να χαλαρώνουν και να επικεντρώνονται στη διατήρηση της απόστασης τους.

Πολύ εύκολα οι All Star Survivors πήραν το ροζ φύλλο απέναντι στην εκ των ουραγών Σφεντόνα. Συγκεκριμένα, στο ματς της 14ης αγωνιστικής του 2ου γκρουπ της Α2 του Γ’ ομίλου, οι All Star Survivors επικράτησαν με 38-69 σε ένα ματς που δεν τους δυσκόλεψε καθόλου.

Από την αρχή έως το τέλος του αγώνα, οι φιλοξενούμενοι ήταν τα απόλυτα αφεντικά. Αυτό αποδεικνύεται και από το γεγονός ότι με τη λήξη της πρώτης περιόδου η διαφορά ήταν ήδη στους 19 πόντους! Από κει και πέρα το ζητούμενο ήταν το που θα σταματήσουν οι All Star Survivors. Στο ημίχρονο η απόσταση είχε φτάσει στους 25 πόντους.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι φιλοξενούμενοι έχοντας πάρει αυτό που επιζητούσαν άρχισαν σιγά, σιγά να χαλαρώνουν και να επικεντρώνονται στη διατήρηση της απόστασης τους. Το κατάφεραν χωρίς ιδιαίτερη δυσκολία, αφού η Σφεντόνα σε κανένα σημείο του αγώνα δεν μπόρεσε να βγάλει αντίδραση και να τους απειλήσει.

Ο Γεράσιμος Μέης με 19 πόντους και 14 ριμπάουντ ήταν ο κορυφαίος του αγώνα, ενώ στους 14 πόντους τελείωσε ο συμπαίκτης του Θοδωρής Μαντάς και στους 13 ο Κώστας Αλέξης. Για τους ηττημένους 18 πόντους πέτυχε ο Χρήστος Μπαρδούτσος.

Ο MVP

O Γεράσιμος Μέης ήταν ο παίκτης που έκανε τη διαφορά στο παιχνίδι. Με 19 πόντους, 14 ριμπάουντ και τρεις ασίστ, αποτέλεσε τον MVP.

Ο παίκτης «κλειδί»

Ο Κώστας Αλέξης ήταν ο παίκτης «κλειδί» της αναμέτρησης. Πέτυχε 13 πόντους, είχε έξι ριμπάουντ και μία ασίστ σε μόλις 18 λεπτά συμμετοχής.

Που κρίθηκε το ματς

Η αναμέτρηση κρίθηκε από το πρώτο ουσιαστικά δεκάλεπτο, όταν η διαφορά έφτασε με το «καλησπέρα» στους 19.